Oddam Na Wschód w dobre ręce

Od momentu powstania, kilka miesięcy temu, Na Wschód mozolnie buduje swoją popularność wśród osób zainteresowanych Europą Środkową i Wschodnią. Blog był pomyślany jako miejsce moich indywidualnych rozważań, choć nie ukrywam, że od początku chodziła mi po głowie kusząca, choć pewnie trudna w realizacji, idea społeczności Na Wschód. Jej zalążki są już teraz do zaobserwowania na Blipie, Facebok’u i Lastfm, co oczywiście cieszy, ale chciałoby się więcej. W związku z tym chciałbym przejść do kolejnego etapu mojego karkołomnego pomysłu społecznościowego.

Zakładam, że wszyscy odwiedzający Na Wschód są zainteresowani tematyką w taki czy inny sposób związaną z Europą Środkowo-Wschodnią. (Pomijam oczywiście osoby, które, nie wiedzieć czemu, dostały się na mojego bloga wpisując w Google „wędzenie ryb”, a są takie.) Wielu z Was odwiedziło któryś z krajów Europy Środkowo-Wschodniej lub się tam wybiera, wielu czytało książki autorów pochodzących z tego regionu, oglądało filmy, interesowało się historią itd. Szkoda by było, żeby taki potencjał się marnował. W końcu Wasze doświadczenia są inne od moich, a wiedza w wielu dziedzinach z pewnością bardziej rozległa. Więc, jeśli ktoś z Was ma ochotę skrobnąć kilka słów w dowolnym temacie (podróże, kultura, historia, polityka itd.) dotyczącym Europy Środkowo-Wschodniej, zachęcam do kontaktu mailowego (nawschod@poczta.pl), facebook’owego, blipowego lub też osobistego. Profity to, poza satysfakcją, możliwość zareklamowania swojej osoby, bloga, blipa czy czegokolwiek innego.

W tym miejscu chciałbym od razu złożyć uroczyste przyrzeczenie, że jeśli ta akcja spotka się z nikłym odzewem, ponowię ją, kiedy ilość fanów Na Wschód na Facebook’u się podwoi, osiągając magiczną liczbę 28 osób.

 • janyugo

  Rozpoczynam odzew, choć z Twojej propozycji raczej nie skorzystam, przynajmniej na razie. Przyczyna jest prosta – niezbyt często, ale regularnie pisuję na te tematy (głównie o starej Jugosławii) u siebie. Kilka linków z ostatnich miesięcy:
  http://bjjm.blox.pl/2009/06/Most-na-Drinie-post-scriptum.html
  http://bjjm.blox.pl/2009/04/Z-kraju-czarownic.html
  http://bjjm.blox.pl/2009/05/Bujda.html
  http://bjjm.blox.pl/2009/04/Technologia-w-tradycji.html
  http://bjjm.blox.pl/2009/03/Dzien-Komunikacji.html
  Zapraszam, a „NaWschodowi” oczywiście kibicuję i dalej czytam

 • admin

  Hej!

  Przepraszam, że komentarz długo się nie pojawiał, ale było w nim kilka linków i system mi go wrzucił do spamu. Ale dobrze, że się w ogóle pojawił, bo dzięki temu miałem okazję przejrzeć Twojego bloga. A jeśli chodzi o moją inicjatywę, to zawsze można zorganizować gościnne występy. 🙂 W ten sposób Twojego bloga też zrobi się więcej w sieci, a o to przecież chodzi.

  Pozdrawiam!

 • Danieluk

  Jak zbiorę siły to chętnie coś zapodam dla Ciebie.

  http://senq.ownlog.com/

  Ukraina, Białoruś etc.

 • Ewa Serwicka

  Hello!
  Super sprawa 🙂 Przede wszystkim powodzenia!
  Zaglądam do Ciebie co jakiś czas, chociaż sama doświadczenia w podróżowaniu na wschód nie mam wielkiego, ale może zainteresowałby Cię temat kijowski. Wprawdzie u siebie Kijów opisałam wzdłuż i wszerz (http://odkrywam-swiat.blogspot.com/search/label/Ukraina) ale jakąś syntezę mogłabym dla Ciebie napisać, jeśli byś chciał 🙂
  Pozdrawiam 🙂

 • admin

  @Danieluk

  Bardzo się cieszę. Życzę owocnego i szybkiego zbierania sił. 🙂 Na Wschód jest cały czas otwarty. Zwłaszcza na klimaty ukraińsko-białoruskie.

  Pozdrawiam!

 • admin

  @Ewa

  Myślę, że to fajny pomysł. Ja będę miał syntezę z miejsca, gdzie jeszcze nie byłem. A Ty zachęcisz czytelników do odwiedzin swojego bloga i poznania szczegółów. Im więcej będziemy współpracować w ramach wspólnych tematów, tym dla wszystkich lepiej. 🙂

  Pozdrawiam i czekam na tekst. 🙂

 • janyugo

  Spoko, ja też nie pomyślałem, że może być problem z linkami. Jak wpadnę na coś, co bardziej by się nadawało do NW to Cie będę tropił.

 • admin

  Zapraszam serdecznie! 🙂

 • Ewa Serwicka

  Wysłałam Ci Kijów mailem, daj znać, co myślisz 🙂
  Pozdrawiam!